Печать

Як захистити дерев'яний будинок?

Додано :
02.03.2010
Перегляди:
3579

Відповідь

Дерев’яний будинок - будь це зруб або каркасний будинок має масу переваг. Навіть будинок з дикого зрубу з товстими стінами несе в собі відчуття легкості конструкції, натуральності й світла. Та й дихається в таких будинках по-особливому. Багато хто з власників таких будинків відзначали, що нізащо не проміняли б дерево на камінь або, тим більше, бетон. Однак, при всіх безсумнівних достоїнствах, дерев'яні конструкції володіють двома незаперечними недоліками. По-перше, це горючість, а по-друге - схильність гниттю. Тому зараз розглянемо методи боротьби з нашими головними ворогами - вогнем і грибками.

Отже, ви задумали побудувати дерев'яний будинок з нуля. Природно, все будівництво не закінчується в один день. Будматеріал закуповується, складується й чекає своєї години. І якщо цегла або блоки легко витримують цей період при мінімальних засобах захисту, то дерево має потребу в особливому відношенні. При покупці пиломатеріалів або бруса поцікавтеся, чи було дерево оброблене протигрибковими препаратами. Якщо так, то якими. При оптимальному варіанті виробник обробляє деревину засобами для тимчасового захисту від поразки грибком і цвілі при сушінні, транспортуванні й зберіганні. Якщо ж цього не було, за справу прийдеться узятися самостійно.

Є багато засобів для тимчасового захисту. Наносяться вони у два-три шари, щіткою або валиком, хоча зручніше використовувати аерозольні балончики. Термін між нанесенням шарів становить 40-60 хвилин. Втім, варто уважно прочитати інструкцію й суворо її дотримуватись. Головне, це не покладатися в цьому питанні на "либонь". Покривати кожну дошку або брус досить монотонне й довге заняття, але ви не хочете будувати свій будинок з підгнилої деревини?

В окрему групу можна винести ґрунтовки, що мають біоцидні добавки. Відмінність ґрунтовок у тім, що вони проникають на кілька сантиметрів углиб деревини й здатні надійно захистити її від поразки. Після нанесення поверхня деревини захищається спеціальними плівкоутворювальними сумішами, що не дають вимиватися корисним речовинам. Але ґрунтовка не дає повного захисту, вона всього лише сприяє кращій адгезії основного захисного складу й здатна продовжити термін його служби в півтора рази.

Є зовсім помилкова думка, що обробляти захисними засобами треба вже побудований будинок. До речі, більшість недбайливих будівельників так і робить, значно полегшуючи собі життя. Взагалі ж це неправильно. От уявіть: ви обробили стіни, підлогу, балки й крокви - всі поверхні. А як же бути зі стиками? Мало того, що вони піддані додатковому ризику утворення грибкових захворювань за рахунок щілин, що утворяться в них, холоду, так ще й не оброблені. Саме ці місця при підвищеній вологості й поганій провітрюваності й почнуть відволожуватися й гнити. Звичайно, з врахуванням того, що гарантований термін служби будь-якого покриття становить не більше п'яти років, однаково стики будуть захищені менше, ніж інші поверхні, але хоча б спочатку ви повинні приділити їм найпильнішу увагу.

Информация предоставлена сайтом www.olddogsbar.ru

Поширення грибка відбувається лише при певнім сполученні умов: температура від 0 до 50 градусів по Цельсию (а деякі види грибів прекрасно себе почувають навіть при невеликій негативній температурі), відносна вологість повітря 75-100 %, відкритий доступ повітря, вологість деревини від 20%. Тому дуже ефективним методом запобігання гнили, є провітрювання (особливо це стосується лазень, так у лазні по визначенню підвищена вологість і температура). Щораз , коли в лазні все помилися, варто залишити всі двері відкритими, щоб видалити зайву вологу.